Strony

30 czerwca 2012

Więcej o mnie i moich blogach


Dziennikarz Obywatelski 2009 Roku głosami Kapituły Konkursu - składającej się ze znanych polskich dziennikarzy. Nominowana przez Autorów i Redakcję Wiadomości.24.pl do tytułu Dziennikarza Roku 2009 miesięcznika Press.

Warszawa. 11 marca 2010. Po uroczystej gali wręczenia nagrody i przyznania zaszczytnego tytułu Dziennikarza Roku 2009. Wywiady, wywiady... Tu przepytuje Wojciech Cegielski z Polskiego Radia. Patrz też: Wikipedia. Fot. Jan Paczkowski


Utytułowana dziennikarka obywatelska
Dziennikarz Obywatelski 2009 Roku - głosami Kapituły Konkursu, której członkami byli:

- Janina Paradowska, publicystka tygodnika "Polityka",
- Krystyna Kurczab-Redlich, reportażystka, autorka filmów dokumentalnych
- Adam Bodnar, sekretarz zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka,
- Piotr Boroń, członek KRRiT, twórca Forum Edukacji Medialnej,
- Stefan Bratkowski, Honorowy Prezes SDP,
- Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor Departamentu PR Grupy TP
- Marek Iwaniszyn, laureat tytułu Dziennikarz Obywatelski Roku 2008 głosami Kapituły
- Jerzy Jachowicz, dziennikarz śledczy, prekursor tej dziedziny dziennikarstwa
- Michał Karnowski, publicysta, komentator polityczny dziennika Polska
- Mirosław Ogórka, laureat tytułu Dziennikarz Obywatelski Roku 2008 według internautów,
- Paweł Nowacki, Dyrektor ds. Rozwoju Serwisów Kontentowych Polskapresse
- Mariusz Składanowski, właściciel Joe Monster i Demotywatory.pl.

Nominowana także przez Autorów i Redakcję Wiadomości.24.pl (serwisu, w którym przez kilka lat publikowałam) do tytułu Dziennikarza Roku 2009 miesięcznika Press.

Emerytowana polonistka
Miłośniczka Polski i poprawnej polszczyzny. Z wykształcenia pedagog i polonistka (na emeryturze). Po sukcesach na polu edukacji (należę do pierwszej piątki nowosolskich nauczycieli, którzy otrzymali awans na nauczyciela dyplomowanego; jako innowacyjny nauczyciel z I stopniem specjalizacji zawodowej opublikowałam wiele scenariuszy lekcji; moi uczniowie byli olimpijczykami) zajęłam się dodatkowo dziennikarstwem obywatelskim. Polecam swój blog: Polski na skróty.

Mieszkanka Lubuskiego
Obecnie najwięcej czasu i uwagi poświęcam mojemu województwu. Drugi mój blog - Jolanta Paczkowska przedstawia Lubuskie - od jesieni 2012 aktualizowany jest codziennie. Podobnie jak prowadzona przeze mnie strona na Facebooku - Lub Lubuskie. Jestem także współtwórczynią serwisu Regiopedia.pl dotyczącego naszego województwa. Laureatką lubuskich konkursów.  Osobną uwagę od lat poświęcam mojemu miastu, stąd trzeci blog: Nowosolanie i Nowa Sól.

Była redaktor portalu naszemiasto.pl
Od sierpnia 2010 do lipca 2012 redaktor portalu naszemiasto.pl w Lubuskiem.Od stycznia 2012 także w Zachodniopomorskiem.

Miłośniczka Polski
O innych województwach przeczytać można na moim czwartym blogu Polski uroków odkrywanie. Prowadzę także stronę na Facebooku - Lub Wielkopolskie
Współpracowałam także z wieloma portalami, w tym polonijnymi. Niemało publikacji mojego autorstwa można znaleźć naturalnie na stronie Wiadomości24.pl, gdzie jako dziennikarka obywatelska publikowałam od 2006 roku. Z mojej inicjatywy 14 czerwca został uznany jako Dzień Dziennikarza Obywatelskiego. 


Poza tym - walczę z naiwnym sądem, że zdjęcia znalezione w internecie można sobie dowolnie wykorzystywać. Polecam internetowy "Przewodnik po prawie autorskim". Zapraszam do lektury moich blogów. Mile widziane są komentarze podpisane prawdziwym nazwiskiem. Komentarze zawierające treści obrażające innych, wulgaryzmy, pomówienia, nieprawdziwe stwierdzenia, naruszające godność osobistą, mające cechy stalkingu nie będą publikowane.  

5 komentarzy:

  1. Mirosław Gągalski14.2.14

    Pani Jolanto. Przez godzinę oglądania i czytania Pani materiałów dowiedziałem się więcej, niż przez 6 lat mieszkania w Zielonej Górze. Widać, że kocha Pani ludzi i przyrodę.
    Jeśli Pani pozwoli, to "zatrzymam się u Pani" na dłużej.
    Pozdrawiam i życzę najlepszego. Ale przede wszystkim dziękuję za tak szeroki zakres wiedzy, który u Pani zdobyłem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo mi miło, piękna laurka, Panie Mirosławie. :) Zapraszam. :)

      Usuń
  2. Witam - wszystkiego w krótkim czasie nie dało się obejrzec i przeczytac, dlatego zapisuję link do tego bloga w ulubionych (wrócę do jego lektury). Sam również rozważałem pomysł założenia bloga jednak do dzisiaj się nie zdecydowałem. Prowadzę jednak swoją stronę www.turystykapolska.entro.pl ,którą chcę zostawic po sobie jako ("życie po śmierci") - mniej opisów a więcej zdjęc. Przez lubuskie ostatnio przejeżdżałem w sierpniu 2013 a poprzednio byłem wraz z młodzieżą obozem wędrownym w latach 1980-83., odwiedzając m.in. Cybinkę,Rzepin,Ośno Lubuskie,Łagów,Lubniewice no i oczywiście Zieloną Górę. Szkoda tylko, że wtedy z aparatami cyfrowymi było krucho a analogowa fotografia niestety była droga to i zdjęcia się nie zachowały. Ziemia lubuska (jak zresztą cała Polska) jest piękna i warto ją zwiedzac. Na pewno z Pani blogu będę korzystał przy planowaniu podróży po Polsce. Serdecznie pozdrawiam i życzę wytrwałości w dalszym prowadzeniu tego Bloga - Przemysław

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję, Panie Przemysławie. :) Zobaczyłam stronę - bardzo imponujące zbiory. Też chętnie będę zaglądać i polecam innym: http://www.turystykapolska.entro.pl/
      Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu wrażeń podczas dlaszego odkrywania piękna Polski. :)

      Usuń
    2. witam ponownie - przeglądając Twojego (użyłem zwrotu tak jak na FB ) bloga w poszukiwaniu miejsc przez, które przejeżdżaliśmy w czasie letniej wycieczki do Częstochowy, natrafiłem na m.in. Drezdenko, w którym zatrzymaliśmy się na krótki "popas" no i oczywiście rekonesans foto po mieście. Jego efekty zamieściłem na (oprócz strony) flogu/blogu, który końcu zdecydowałem się utworzyć http://u-optymisty.flog.pl/wpis/11493501/drezdenko#w jako swego rodzaju pamiętnik ze swoich podróży po Polsce - serdecznie pozdrawiam

      Usuń