Mieszkańcy

Co wiemy o mieszkańcach Lubuskiego? Czy ich znamy? Czy media lubuskie dotarły do wszystkich, którym warto poświęcić chwilę uwagi? Pewnie nie. Być może uda mi się wypełnić lukę. Mam nadzieję, że z pomocą moich Czytelników. Zapraszam. 

Tutaj jest także miejsce dla moich Gości. Autorów, którzy mają wolę wypowiadać się na moim blogu. Publikować swoje zdjęcia. Z Lubuskiego. Zapraszam!


Ambasador Lubuskiego

Informacji o mieszkańcach mojego miasta - Nowej Soli - szukaj na blogu: Nowosolanie i Nowa Sól

Więcej niebawem. :)

4 komentarze:

 1. Pani Jolu! Nie jest żadną tajemnicą, że gros mieszkańców naszej lubuskiej krainy to kresowiacy z terenów wschodnich. Fakt, że ubywa ich z każdym rokiem, dlatego spieszmy się, aby dokumentować ich przeżycia i nieraz bardzo barwne wspomnienia. Robię to od dawna i zachęcałbym innych do naśladownictwa! A propos pytania w nagłówku- kto powiedział, że muszą to być osoby powszechnie znane? Mogą to być zwykli ludzie o ciekawych i pięknych życiorysach...

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawda, Panie Józku, warto spisywać, dokumentować wspomnienia seniorów. Wszystkich, którzy mają coś ciekawego do opowiedzenia. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy12.10.14

  Witam, moze mi ktos z Panstwa pomoze? Szukam informacji o bylym kierowniku Stoczni w Gorzowie Wlkp, Stanislawie Łaszuku ( 1922-2006 ). Byl on pionierem miasta Gorzowa i zolnierzem AK. Tyle informacji znalazlam w internecie. Czy moze ktos wie wiecej? Z kad pochodzil? Czy rodzina mieszka w Gorzowie Wlkp. i temu podobne.
  Pozdrawiam
  Julita

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, przykro mi, nadal nie mam odpowiedzi od znajomych gorzowian.

   Usuń

Archiwum bloga