10 sierpnia 2012

Lubuskie na olimpiadzie w Londynie. Karolina Naja wraz z Beatą Mikołajczyk zdobywają brązowy medal [WIDEO]

Karolina Naja, która wczoraj - 9 sierpnia - z Beatą Mikołajczyk zdobyła w Londynie brązowy medal w kajakarstwie w wyścigu K2 na 500 m, od trzech lat reprezentuje AZS AWF Gorzów Wlkp.

22-letnia Karolina Naja swoją przygodę ze sportem zaczynała w Tychach, gdzie się urodziła. W barwach gorzowskiego klubu występuje, odkąd rozpoczęła studia w filii poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp.

Wczoraj wywalczyła w Londynie (razem z Beatą Mikołajczyk) pierwszy w swoim życiu medal olimpijski. Trzeba dodać, że 22-latka ma już w swoim dorobku jeden srebrny i dwa brązowe medale z  mistrzostw świata.

Nie było łatwo. Na ostatnich metrach płynące na trzecim miejscu Polki traciły przewagę nad Chinkami. Obie osady wpadły na metę niemal równocześnie. Ostatecznie okazało się, że nasze zawodniczki pokonały Chinki o 136 tysięcznych sekundy. Gratulacje!

Dotychczas Lubuszanie zdobyli dwa medale na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. W pierwszym dniu igrzysk w Londynie srebro w zawodach strzeleckich w konkurencji karabinu pneumatycznego na dystansie 10 m zdobyła Sylwia Bogacka. Gratulacje!

Zobacz tutaj, jak w statystyce medalowej wypada polska reprezentacja.